Blog

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

برای هر وب سایتی، بهینه سازی تصاویر یکی از مهم ترین بخش های سئو آن سایت می باشد، زیرا بهینه سازی تصاویر علاوه بر کاهش سرعت بارگذاری باعث بهبود دید کاربر نسبت به وب سایت شما نیز خواهد شد. در این مقاله تعدادی از اصول و قوانین جهت بهینه سازی تصاویر سایت بررسی خواهد شد.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

استفاده از تصاویر در وب سایت علاوه بر جذاب تر شدن سایت در صورت استفاده و کاربرد درست و بهینه، باعث بهبود سئو و بهینه سازی وب سایت خواهد شد. بنابراین بهینه سازی تصاویر یکی از رکن های اساسی و مهم در بحث سئو می باشد.

بهینه سازی تصاویر

از جمله قوانین جهت بهینه سازی و سئو تصاویر در سایت موارد زیر می باشد :

برای وب سایت خود تصاویر مناسب انتخاب نمایید.

سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که با مطالب سایت مرتبط باشد. اگر در سایت خود از مقاله استفاده کرده اید بهتر است در هر مقاله از تصاویر مرتبط با موضوع مقاله استفاده کنید. برای هر متن و پستی تصاویر متناسب و مرتبط با همان پست را استفاده نمایید. بنابراین انتخاب تصاویر مناسب و مرتبط با محتوای سایت اولین گام در سئوی تصاویر وب سایت می باشد.

نام تصاویر وب سایت را توصیفی و به زبان انگلیسی نام گذاری نمایید.

از آنجائیکه گوگل از سرویس Google Image جهت جستجوی تصاویر استفاده می کند تنها استفاده از تصاویر زیبا و جذاب در سایت جهت جذب کاربر کافی نبوده و می بایست به نام تصاویر نیز دقت شود . نام تصاویر برای موتورهای جستجو دارای اهمیت بسیاری می باشد. در نام گذاری تصاویر می بایست از نام های توصیفی و زبان انگلیسی استفاده شود.

فرمت تصاویر

بهتر است جهت فرمت تصاویر از فرمت های رایج در اینترنت مانند JPG ، PNG  و GIF استفاده شود. هر کدام از این فرمت ها تأثیر خاص خود را بر روی تصاویر می گذارند به عنوان مثال فرمت JPG یک فرمت استاندارد و قدیمی در فضای اینترنت می باشد و یا تصاویر با فرمت PNG نسبت به GIF در فضای اینترنت طرفدار بیشتری دارد و می تواند جایگزین آن باشد.

از تصاویر کم حجم در سایت استفاده نمایید.

هر چه حجم تصاویر کمتر باشد سرعت لود و بارگذاری سایت کمتر بوده و بازدید وب سایت شما افزایش پیدا می کند. از آنجائیکه کاربران بدنبال وب سایت های با زمان لود پایین هستند اگر زمان بارگذاری وب سایت شما به بیش از ۱۵ ثانیه برسد متأسفانه این مورد باعث از دست دادن کاربران سایت شما خواهد شد. یکی از راه های کاهش حجم تصاویر ، استفاده از امکان Save for Web در نرم افزار فتوشاپ می باشد.

در تصاویر از متن استفاده نکنید.

استفاده از متون در تصاویر کار اشتباه و غیرحرفه ای می باشد همچنین از دیگر موارد اشتباه، قراردادن لینک تصاویر از سایت های دیگر می باشد.

استفاده از تصاویر در یک صفحه به تعداد مناسب

در سایت های تجاری سرعت بارگذاری سایت از موارد اصلی و مهم می باشد. استفاده از تصاویر در تعداد کم، زمان بارگذاری سایت را کاهش می دهد و کاهش لود سایت یکی از موارد مهم و حائز اهمیت در سایت های تجاری می باشد. از طرفی در برخی سایت ها بودن تصاویر زیاد در خصوص محصولات باعث ایجاد دید بهتر از محصول برای کاربر می شود بنابراین جهت تصمیم گیری در مورد تعداد تصاویر می بایست پس از امتحان هر دو روش و بررسی نتایج به دست آمده، از بهترین روش استفاده کرد.

نویسنده :بهاره امامی

Leave a comment