هاستینگ

آیا می دانید تهیه هاست، فقط خرید یک سرویس نیست!
بلکه یک سرویس با پشتیبانی دائمی است…
قبل از راه اندازی سایت ، نیاز به تهیه سرویس میزبانی وب (هاست) می باشد. هاست به این معنی است که شما بتوانید صفحه های طراحی شده سایت خود را در فضای اینترنت قرار داده تا از این طریق امکان دسترسی عمومی به آن فراهم شود. در واقع مانند کامپیوتر شخصی که اطلاعات در هارد ذخیره می شود در مبحث ما نیز اطلاعات و فایل های سایت بر روی کامپیوتر سرور قرار می گیرد، در واقع سرویس هاست، قلب تپنده یک سایت فعال می باشد و هر گونه اختلال در آن منجر به عدم دسترسی کاربران و شما به سایت می شود. پس از تهیه هاست و ورود به کنترل پنل آن می توانید علاوه بر دسترسی به آمار مصرف سایت و فایلها و اطلاعات، امکاناتی همچون تهیه بکاپ از سایت و ذخیره در کامپیوتر شخصی، ایجاد ایمیل و قابلیتهای دیگری را نیز در آن شاهد خواهید بود . پس همانطور که ملاحظه می کنید می بایست دقت کافی در تهیه این سرویس صورت گیرد، تصور کنید که در راه اندازی سایت خود با انتخاب یک سرویس دهنده نامناسب و فاقد شاخص های استاندارد ممکن است به راحتی اعتبار و کسب و کار آنلاین شما به خطر افتد، بنابراین هرگز مثلا بر اساس قیمت ارزان، میزبان خود را انتخاب نکنید. ممکن است پیشنهادات مختلف و وسوسه انگیزی به شما شود اما در نظر داشته باشید این سرویس نیاز به پشتیبانی آن هم در سطح یک شرکت و نه شخص دارد تا بتوانید با خیال راحت به حرفه اصلی خود بپردازید. بطور خلاصه موارد زیر می تواند در تصمیم گیری شما نسبت به انتخاب یک سرویس دهنده خوب، موثر باشد.
۱- خدمات مشتری و پشتیبانی:
ارایه خدمات مناسب، به هنگام و پشتیبانی مستمر از جمله شاخص های سرویس دهنده خوب است. بدین منظور علاوه بر پشتیبانی آنلاین و در صورت لزوم تلفنی در ساعات اداری، امکان سرویس دهی و رفع اشکال در ساعات غیر کاری نیز می بایست فراهم بوده و صدالبته پاسخگویی مناسب نیز در این خصوص صورت گیرد.
۲- قابلیت اطمینان شرکت ارائه دهنده سرویس:
همه پیام “Server not Responding”را بارها دیده اند. شرکت میزبانی که خرابی سرور را پذیرا باشد، پذیرای شکست است. یک شرکت مسئول باید بداند که فعال بودن و عدم اشکال سرور فاکتور مهمی در ارائه سرویس می باشد. سایت شما باید در ۹۸ درصد زمانها دردسترس باشد.
۳- امنیت اطلاعات :
دو پارامتر مهم در خصوص امنیت اطلاعات سرویس هاست خوب مورد توجه است: اول : استفاده شرکت میزبان از هارد Mirror : بدین صورت که کل اطلاعات سرور بصورت لحظه ای در هارد دومی نیز همزمان ذخیره می شود که در صورت از بین رفتن هارد اول ، اطلاعات از دست نرود. دوم: پشتیبان گیری : ممکن است اطلاعات سرور، ناخواسته حذف شود و یا به سرور نفوذ شود و یا هارد آن از بسوزد. سرویس دهنده می بایست با تهیه نسخه پشتیبان در مقاطع زمانی مشخص و انتقال آنها به سرور دیگر، کماکان یک یا چند نسخه از اطلاعات را در سرور دیگری نگهداری می کنند تا زمانی که مشکلی برای اطلاعات سایت بوجود آید از آن استفاده کنند. البته همانطور که اشاره شد این پشتیبان گیری مخصوص کل سرور است و نه یک سایت خاص. علاوه بر موارد فوق، فاکتورهایی همچون سیاست ها و تنظیمات امنیتی سرور چگونه است ؟ آیا دیوار آتش (Firewall) در شبکه وجود دارد؟ میزبانانی که این امکانات را ندارند در مقابل خراب کاران (Hacker) آسیب پذیر خواهند بود.