ثبت دامین

برای ثبت دامنه و یا انتقال دامنه، دامنه مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهید در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، شما می توانید آن دامین را به نام خود ثبت نمایید و یا با زدن گزینه انتقال، آن دامین را انتقال دهید.

ثبت دامین یا دامین (Domain Registration) اولین گام برای حضور در شبکه جهانی وب است. این گام حساسیت‌های خاص خود را دارد. نام دامین اگر معنی‌دار، مرتبط و متناسب با کاربری وب سایت انتخاب شود، راحت‌تر به‌خاطر سپرده می‌شود و مراجعه دوباره بازدیدکنندگان را تسهیل می‌کند؛ بنابراین در انتخاب آن دقت‌ کنید. نکته مهم دیگر ثبت کننده دامین می باشد که می بایست از لحاظ امنیتی و اعتباری صلاحیت لازم را دارا باشد؛ چرا‌که کسب‌و‌کار آنلاین شما بر این نام بنا خواهد ‌شد و عدم درنظرگرفتن صلاحیت و اعتبار شرکت ثبت‌کننده(Registrar) ممکن است سایت شما را در آینده با خطرهایی مواجه کند. ثبت دامین برای بعضی پسوند‌ها(TLD) مانند پسوند‌های کشوری – نظیر دامین ir برای ایران و یا دامین ae برای امارات متحده عربی که به ccTLD معروفند – با توجه به انحصاری بودن ثبت بوسیله نهادهای دولتی، با انتخابهای محدود و مشخصی همراه است، اما برای دامین‌هایی که ثبت آنها بوسیله شرکتهای تجاری به فروش می‌رسند، انتخابهای متعددی برای ثبت دامین وجود دارد که همانطور که اشاره شد می بایست به کیفیت خدمات شرکت ثبت‌کننده و تعهد ایشان مبنی بر رعایت حق مالکیت دامین توجه‌ نمود و مسائل حقوقی جانبی این فرایند را نیز درنظر‌گرفت. شرکت ماهان وب نماینده بی واسطه شرکت‌های مادر(داخلی و خارجی)عرضه‌کننده نام‌های اینترنتی و ثبت دامین است. این شرکت با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود در این زمینه، تمام تلاش خود را در جهت حفاظت از حقوق مشتریان معطوف کرده‌ است. این شرکت با درنظرگرفتن نام دامین و پسوند مورد درخواست این پروسه را از طریق ثبت‌کنندگان (Registrar) معتبر انجام‌ می‌دهد.

درباره ایرنیک (IRNIC)
پژوهشگاه دانشهای بنیادی یا مرکز تحقیقات فیزیک نظری که با نام ایرنیک (IRNIC) شناخته ‌می‌شود، تنها متولی ثبت دامین (دامین) با پسوند ir و پسوندهای مکمل برای کشور ایران است. پسوند ir با‌توجه‌به ماهیت ایرانی آن، برای وب سایت‌هایی که می‌خواهند بر ملیت خود تاکید کنند و یا حوزه فعالیت آنها به کشور ایران محدودمی‌شود، انتخاب مناسبی ‌است.

دو شرکت ثبت کننده Reseller Club و Resello
بدلیل قابلیتهای مختلف دو ثبت کننده بزرگ ریسلر کلاب و ریسلو، ماهان وب دامین های بین المللی کاربران را از طریق یکی از این شرکت ثبت می نماید. همچنین بدلیل تحریمهای اخیر امکان انتخاب نام ایران در هنگام ثبت توسط ریسلرکلاب وجود ندارد و بناچار باید کشور دیگری انتخاب گردد. با توجه به ایراد مذکورثبت توسط ریسلرکلاب، این شرکت در حال حاضر توسط ریسلو دامین ها را به ثبت می رساند با این اوصاف موارد زیر در ثبت کننده ریسلو وجود ندارد.

privacy protection
Theft protection
Domain Forwarding

مشاوره رایگان

درخواست خود را جهت بررسی و مشاوره با کارشناسان ماهان وب ثبت نمایید.