تاثیر تبلیغات در گوگل ( Google adwords) بر ارتقاء ربته سایت (Seo)

آیا تا به حال به این اندیشیده اید که گوگل ادوردز( Google AdWords) چگونه میتواند بر ارتقای رتبه سایت شما (SEO) تاثیر گذارد؟ اگر نه، این نکات برای اثبات این موضوع است که چگونه Google AdWords از SEO پشتیبانی می کند تا نرخ تبدیل وب سایت شما را افزایش دهد.
آیا گوگل AdWords می تواند رتبه بندی جستجوگرها را تحت تاثیر قرار دهد؟
برای پاسخ به این سوال ابتدا مقدمه کوتاهی از Google AdWords و SEO را بازگو میکنیم

اساس کار سرویس تبلغات در گوگل (  Google AdWords) برای کسب و کارهایی که مایل به نمایش تبلیغات در گوگل و شبکه تبلیغاتی خود هستند، بصورتPay Per Click (PPC)  یا پرداخت در ازای کلیک می باشد. به عنوان مثال، تبلیغات شما می تواند در بالای یا تاپ سرچ گوگل قرار داده شود تا کسب و کارهای آنلاین بتوانند هزینه های تبلیغاتی را اصلاح کنند و تنها زمانی پرداخت می شود که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند.
از سوی دیگر، جستجوگرها یا بهینه سازی موتورهای جستجو یک تاکتیک بازاریابی آنلاین است تا دیدگاه صفحه وب را با کشیدن ترافیک آلی افزایش دهد.
بنابراین، به این معنی است که Google AdWords و SEO دو جنبه بازاریابی آنلاین با هدف مشترک هستند – برای بهبود دید صفحه شما.
این ادوات مختصر هر دو Google AdWords و SEO است!
حالا، اجازه دهید به سوال اصلی بازگردیم. آیا Google AdWords بر رتبه بندی جستجوگرهای من تاثیر می گذارد؟ بله می شود! اگر چه ارتباط مستقیمی با جستجوگرها ندارد، Google AdWords همچنان می تواند روی SEO شما تأثیر بگذارد. بیایید ببینیم که چطور

adwords-mahanweb

تبلیغات در گوگل

تحقیق کلمات کلیدی خود را دقیق تر انجام دهید
تحقیق کلید واژه ای است که در جستجوگرها وجود دارد که معمولا با ابزار کلید واژه گوگل انجام می شود. و به همان اندازه درست است که این ابزار ۱۰۰٪ اطلاعات دقیق ارائه نمی کند. با تکیه بر گوگل آنالیز، بدان معنی است که شما از رتبه شایسته تان دور هستید، زیرا شما کلمات رتبه بندی را ارائه می دهید، و نه کلمات که باید هدف قرار دهید. ایده خوبی برای کشف داده های کمپین AdWords شما برای تقویت تحقیقات کلید واژه است. شما می توانید از «جستجوی کلیدواژه های جدید و ایده های گروه آگهی» در برنامه ریز کلیدی Google استفاده کنید تا کلمات کلیدی با کارایی بالا را بدست آورید.

شما می توانید کلیدی کلیدی را انتخاب کنید و سپس آن را محدود کنید تا چیز خاصی را بدست بیاورید، اما خیلی خاص نیست، زیرا بر ترافیک مربوطه تاثیر می گذارد.

به عنوان مثال، قهوه آلی به منظور بهبود عملکرد بهتر است، زیرا اگر از صفحه وب شما در مورد مزایای استفاده از قهوه آلی بدست نیاید، از ویژگی های “مزایای سلامت قهوه آلی” یا “قهوه آلی” بسیار شبیه آن نیست. اطمینان حاصل کنید که حجم جستجو و سطح رقابت کلمات کلیدی را هنگام انتخاب آنها از برنامه ریز کلیدی بررسی کنید.
هدایت شما به کلید واژه درست
انتخاب کلمه کلیدی از برنامه ریز کافی نیست در عوض، شما باید آنها را در معیارهای مختلف آزمایش کنید تا بدانید که آیا واقعا میتوانند برای شما کار کنند. با کمک Google AdWords، می توانید بدانید کدام کلمه کلیدی بیشترین میزان تندرستی است، در نتیجه صرفه جویی در زمان و تلاش های شما.

به شما در تدوین و بهینه سازی محتوا کمک می کند
علاوه بر کمک به انتخاب کلمات کلیدی مناسب، AdWords می تواند در بهینه سازی محتوای وب سایت شما مفید باشد. شما می توانید از CTR در تبلیغات استفاده کنید که به شما می گوید کدام عنوان یا توضیحات احتمالا بیشتر مورد کلیک قرار می گیرد.
شما می توانید محتوای خود را به ترتیب برای متا تگ ها، در سرفصل های صفحه و متا توضیحات تغییر دهید.
شما می توانید از CTR در کلید واژه ها برای شناخت رابطه بین یک عبارت جستجو و متن تبلیغ استفاده کنید.
از CPC برای پیدا کردن کلمات کلیدی گران قیمت که پیشنهادات پیشنهاد بالا دارید استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی گران قیمت ارزش بیشتری دارند و می توانند به شما یک سرب قوی بدهند.
AdWords همچنین به شما می گوید که تبلیغات بیشترین کلیک را دریافت می کنند. به این ترتیب، می توانید یک ایده برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی موفق و سرفصل های صفحه خود داشته باشید.

برای کلمات کلیدی بلند بلند شما خوب است
کلمات کلیدی دم دمنده مهم هستند زیرا آنها توصیفی هستند و تمایل دارند تا ترافیک هدفمند بیشتری را به وب سایت شما برسانند. با این حال، آنها به نحوی پرش می شوند یا شما کلمات کلیدی دلخواه طولانی را با برنامه ریز کلیدی دریافت نمی کنید. خوب، با استفاده از Google AdWords می تواند به هدف شما خدمت کند، زیرا شما می توانید کلمات کلیدی دلخواه با ارزش با ثبات داشته باشید.

برای یک هدف جغرافیایی بهتر
Google AdWords همچنین برای هدف جغرافیایی مفید است، جنبه مهم SEO. شما می توانید از Google Analytics برای تشخیص نرخ تبدیل دریافت ترافیک از مکان های مختلف استفاده کنید. بدیهی است، شما تفاوت زیادی در تبدیل برای یک کلمه کلیدی در میان ملت ها پیدا می کنید. به این ترتیب، میتوانید بهترین کشور را با نرخ تبدیل خوب پیدا کنید و از طریق ایجاد صفحات محلی و کلمات کلیدی جغرافیایی خاص برای آن کشور بهره ببرید.

کمک می کند تا CTR بهتر (کلیک کنید از طریق نرخ)
چگونه شما می توانید مردم را بر روی لینک های شما و یا تبلیغات در صفحه وب کلیک کنید؟

همه این خطوط جاذب و عناوین متقاعد کننده را می گیرد. درست؟ Google AdWords می تواند به شما در افزایش CTR شما کمک کند، زیرا شما می توانید ایده ای برای تولید عنوان و توضیحات تبلیغی کلیک کنید.

برای مثال، شما می توانید عنوان و توضیحات تبلیغ خود را ارتقا دهید تا نتایج دلخواه خود را با کمک کمپانی AdWords پیدا کنید. بدون تردید، آزمایش تردید و وقت گیر نیز خواهد بود، اما در دراز مدت ترکیب ترکیبی یک عنوان و توضیحات را خواهید یافت.

تقویت حضور آنلاین شما:
بر اساس نکات فوق، شما متوجه شدید که AdWords به کمپین های جستجوگر شما کمک می کند تا نتایج بهتر را به دست آورند. به غیر از این، حضور یک AdWords قوی، باعث افزایش فعالیت جستجوی مارک خواهد شد که به نوبه خود رتبه بندی های آلی شما را افزایش می دهد.

به این ترتیب، Google AdWords می تواند کمک بزرگی برای کمپین جستجوگرها برای رتبه بندی خوب و بازدیدکنندگان بیشتر باشد. برای آن، مطمئن شوید که شما ایجاد استراتژی های قوی SEO و برنامه های AdWords خوب است.