Blog

طراحی سایت

آموزش طراحی سایت به زبان PHP – پارت چهارم

آموزش طراحی سایت به زبان PHP

انواع جدولهای MySQL

موتورهای ذخیره سازی در طراحی سایت

سلام به تمام اعضای محترم وب سایت ماهان وب . با چهارمین آموزش طراحی سایت حرفه ای به زبان پی اچ پی در خدمت شما عزیزان هستیم .

اکنون که با ویژگیهای کلی جدولها آشنا شدید. باید بدانید که دو نوع متفاوت جدول وجود دارد:

جدولهای تراکنش مطمئن (TST) و جدولهای تراکنشی نامطمئن (NTST). جدولهای تراکنش مطمئن امکان بازیابی دادههای از دست رفته را فراهم می کنند، و می توانید یک عمل عقب گرد برای برگشت

تغییرات انجام شده اجرا نمایند. جدولهای تراکنشی نامطمئن بسیار سریعتر بوده و به حافظه کمتری جهت پردازش بهروزرسانیها نیاز دارند، اما تغییرات دائمی بوده و در صورتی که اشتباهی رخ دهد

روش واقعی برای برگشت دادهها وجود ندارد. MySQL موتورهای ذخیره سازی متفاوتی برای ذخیره و بازیابی دادهها دارد، پنج موتور رایج عبارتند از:

MyISAM •

MERGE •

MEMORY e

InnoDB e

BDB e

اگر در رابطه با سایر موتورها کنجکاو هستید، دستور SHOWENGINES را در MySQL برای مشاهده موتورهایی که در نسخه نصب شده ی شما قابل استفاده هستند وارد کنید.

MyISAM در طراحی سایت

این موتور ذخیرهسازی پیش فرض است و معمولاً برای نیازهای کاربران سطح متوسط کافی است. تمام انواع فیلدها، پارامترها و توابعی که تا اینجا در مورد آنها صحبت کردیم را پشتیبانی می کند، همچنین جدولهای تراکنش نامطمئن را پشتیبانی می کند.

MERGE در طراحی سایت

این موتور ذخیره سازی چندین جدول یکسان MyISAM را در قالب یک موجودیت دستکاری کند، این موتور جدولهای تراکنشی نامطمئن را پشتیبانی می کند.

MEMORY در طراحی سایت

بدلیل سرعت باورنکردنی اش بیشتر برای جدولهای موقتی بکار می روند. اما تعداد زیادی از ویژگیهای جدول MyISAM را پشتیبانی نمی کند، همانند ستونهای autoincrement و blobText. این نوع جدولها تنها باید در شرایط خاص استفاده شود. مثلاً ممکن است زمانی که با og های کاربران کار می کنید و می خواهید اطلاعات را جهت ارسال دادهها در یک جدول موقت نگهداری کنید، اما لزوما نیاز به نگهداری دادهها برای مدت زمان طولانی ندارید، میتوانید از این جدولها استفاده کنید.

Leave a comment